« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Nikollovski në takimin vjetor të ministrave të Bujqësisë të EJL-së në Jahorinë
133740818.jpg

Shkup, 16 nëntor - Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Lupço Nikollovski prej sot në Jahorinë, Bosnjë e Hercegovinë, do të marrë pjesë në Takimin e 11-të punues vjetor të ministrave të bujqësisë të Evropës Juglindore.

Sivjet, takimi është në organizim të Qeverisë së Bosnjë e Hercegovinës, si vend kryesues me Grupin e përhershëm punues për zhvillim rural rajonal për vendet nga Evropa Juglindore SWG.

Siç informojnë nga MBPEU, ministrat e Bujqësisë të EJL-së dhe shefat e delegacioneve do të mblidhen në Jahorinë që të bisedojnë për ardhmërinë në sektorët për bujqësi dhe zhvillim rural në rajonin e EJL-së dhe ta elaborojnë procesin e bashkëpunimit rajonal në ato fusha.

Në suaza të takimit ministror në Jahorinë, do të bisedohet edhe për rëndësinë e procesit të integrimit në Bashkimin Evropian të vendeve të Ballkanit Perëndimor, si faktor i avancimit në bujqësi dhe zhvillimit rural.

Ministri Nikollovski në takimin do t'i prezantojë qëllimet strategjike të Qeverisë në fushën e bujqësisë dhe zhvillimit rural, si dhe gjendjen me shfrytëzimin e mjeteve financiare nga Programi IPARD.

Vitin e ardhshëm kryesues me Grupin e përhershëm punues për zhvillim rural rajonal në vendet nga Evropa Juglindore do të jetë Maqedonia. 

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.11.2017, 09:40  | Z.H. | 352 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.