Prokurorë të ri, PSP pjesë e PTHP-së
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
« Analistët » Marrdhëniet ndërfqinjësore, hap i duhur drejtë BE-së
Ka disa ide për funksionimin e KSHZ-së pas dorëheqjeve të anëtarëve
Tre ndërmarje publike të qytetit të Shkupit bëhen me drejtorë të rinjë
013018afcf84fd53ed1be7bac0415c88_L1-670x361.jpg

Shkup, 17 nëntor - Janë emëruar drejtorë të rinjë në tre ndërmarjee publike të cilat janë në kompetencë të qytetit të Shkupit, transmeton Zhurnal.

Kristijan Çushkov është vendosur në krye të Ndërmarjes transportuese Publike, në "Ujësjellës" është vendosur Dushko Veskovski, ndërsa në ndërmarjen për rrugë shtetërore do të vendoset Senad Smailloviq.

Të gjithë drejtorët e rinjë janë nga kuadrot e LSDM-së.

Në NTP do të sillet sistem i ri për pagesë të biletave, gjë që shkaktoi pakënaqësi tek qytetarët, plan inicial për gasifikim të autobusëve dhe projekt për ndërtim të rrotës panoramike, të cilën drejtoria e re e qytetit planifikon ta stopojë.

Sa i përket ndërmarjeve tjera që janë në kompetencë të qytetit, ende nuk dihet se kush do të ulet në vendet e drejtorëve./Zhurnal.mk

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.11.2017, 11:16  | Z.H. | 11,906 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën edhe si zëvendës-ministër
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
Çekia i dhuron policisë kufitare të Maqedonisë 45 automjete, prezent ishte edhe Nuhiu
"Velt": Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit
« Analizë » Hetimi ndërkombëtar për "Kumanovën", rikthen besimin mes popujve në Maqedoni
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.