Prokurorë të ri, PSP pjesë e PTHP-së
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
« Analistët » Marrdhëniet ndërfqinjësore, hap i duhur drejtë BE-së
Ka disa ide për funksionimin e KSHZ-së pas dorëheqjeve të anëtarëve
Trafik droge Kosovë-Maqedoni, arresohet për kontrabandimin e 20 kg drogë
droga15.jpg

Shkup, 17 nëntor- Është arrestuar edhe personi i dytë pas së cilit Prokuroria Publike e Shkupit në mars të këtij viti shtroi padi penale për rishitjen e marihuanës prej Kosovës në Maqedoni.

SPB Shkup në mars të këtij viti shtroi padi penale në Prokurorinë e Shkupit kundër M.O.(39) dhe D.I. (65) për vepër të kryer penale "prodhim të paautorizuar dhe lëshimin në qarkullim të drogave narkotike, substancave psikotorpe dhe perkursorëve". Pas kallëzimit penal të parashtruar nga PPTH është dorëzuar edhe i denoncuari i dytë D.I., ndërsa i denoncuari i parë ka qenë i pakapshëm për organet e rendit, kumtoi MPB.

Pas masave të ndërmarra me urdhërarrest qendror më 15 nëntor i denoncuari i parë M.O. është gjetur dhe i është dorëzuar Prokurorisë për procedurë të mëtejmë.

Veprën penale M.O. dhe D.I. e kanë kryer gjatë marsit të vitit 2017 për rishitje të mëtejmë. Ata prej një personi nga Kosova e kanë furnizuar dhe e kanë organizuar transportin e drogës narkotike marihuanë në sasi prej rreth 20 kilogramë nga Kosova në Maqedoni. 

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.11.2017, 11:33  | L.E. | 3,861 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën edhe si zëvendës-ministër
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
Çekia i dhuron policisë kufitare të Maqedonisë 45 automjete, prezent ishte edhe Nuhiu
"Velt": Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit
« Analizë » Hetimi ndërkombëtar për "Kumanovën", rikthen besimin mes popujve në Maqedoni
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.