Prokurorë të ri, PSP pjesë e PTHP-së
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
« Analistët » Marrdhëniet ndërfqinjësore, hap i duhur drejtë BE-së
Ka disa ide për funksionimin e KSHZ-së pas dorëheqjeve të anëtarëve
Katër aktivistë të VV-së fajtorë për sulmin ndaj kuvendit
23732377_10213511734603045_1889684647_o.jpg

Prishtinë, 17 nëntor - Gjykata Themelore e Prishtinës i ka shpallur fajtorë katër aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje për terrorizëm, përkatësisht për sulmin ndaj Kuvendit të Kosovës.

Atdhe Arifi është dënuar me gjashtë vjet burgim, Frashër Krasniqi me tetë vjet, Egzon Haliti me pesë vjet, ndërsa Adea Batusha ka marrë dënimin prej dy vjetësh burgim.

Të gjithë të dënuarve, si pjesë e vuajtjes së dënimit do t’u numërohet dhe koha në paraburgim si dhe në burg shtëpiak.

Kuvendi i Kosovës qe sulmuar me zola më datën 4 gusht të vitit të shkuar, rreth orës 23:15, ndërsa pas hetimeve që pati zhvilluar Policia e Kosovës pati arrestuar gjashtë aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje.

Më 30 gusht efektivët e policisë patën arresutar si të dyshuar Adea Batushën, Astrit Deharni, Atdhe Arifin, Egzon Halitin, Frashër Krasniqin dhe Petrit Ademin.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.11.2017, 13:23  | Xh.I. | 415 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën edhe si zëvendës-ministër
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
Çekia i dhuron policisë kufitare të Maqedonisë 45 automjete, prezent ishte edhe Nuhiu
"Velt": Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit
« Analizë » Hetimi ndërkombëtar për "Kumanovën", rikthen besimin mes popujve në Maqedoni
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.