Prokurorë të ri, PSP pjesë e PTHP-së
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
« Analistët » Marrdhëniet ndërfqinjësore, hap i duhur drejtë BE-së
Ka disa ide për funksionimin e KSHZ-së pas dorëheqjeve të anëtarëve
Mallçeski: Sa më shpejt ik Gruevski nga kreu i VMRO-së, aq më mirë për Maqedoninë
samoil-malcevski3.jpg

Shkup, 17 nëntor - Sa më tepër pritet që të mbahet Kongresi i VMRO-DPMNE-së, aq më keq, thotë Samoill Mallçeski, anëtar i VMRO-DPMNE-së për Fokus, transmeton Zhurnal.mk

"Vetë statusi partiak i jep fuqinë absolute Nikolla Gruevskit në parti. VMRO-DPMNE për një kohë të gjatë është rob i politikave të gabuara të kryesisë. Në këtë moment është e domosdoshme që të zgjidhet lider i ri i cili nuk ka hipoteka dhe nuk i ka askujt asgjë borxh! Sa më shpejt që ndodh kjo, aq më mirë është për Republikën e Maqedonisë", thotë Mallçeski.

Sipas tij, vetëm një VMRO-DPMNE e fuqishme mund tju kundërvihet të gjitha tendencave negative që për momentin i ndodhin Republikës së Maqedonisë, si dhe paralajmrimeve të  fqiut jugor për të zhdukur intentitetin e popullit maqedonas, gjegjësisht ndryshimeve rrënjësor të emrit të shtetit.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.11.2017, 19:54  | D.J. | 1,724 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën edhe si zëvendës-ministër
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
Çekia i dhuron policisë kufitare të Maqedonisë 45 automjete, prezent ishte edhe Nuhiu
"Velt": Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit
« Analizë » Hetimi ndërkombëtar për "Kumanovën", rikthen besimin mes popujve në Maqedoni
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.