Prokurorë të ri, PSP pjesë e PTHP-së
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
« Analistët » Marrdhëniet ndërfqinjësore, hap i duhur drejtë BE-së
Ka disa ide për funksionimin e KSHZ-së pas dorëheqjeve të anëtarëve
Konferencë për marketing digjital AllWeb
kof.jpg

Shkup, 17 nëntor- Rezultate nga hulumtimi për potencial të përgjithshëm tregtar në Maqedoni dhe analizë për internet shitje të prodhimeve për konsum të gjerë do të prezantohen në Konferencën për marketing digjital AllWeb, që do të mbahet sot në Shkup.

Hulumtimi është realizuar për nevojat e konferencës nga ana e Insajder ID, agjenci për hulumtim të tregut. Rezultatet do t'u përgjigjen pyetjeve: sa nga shfrytëzuesit e Internetit në Maqedoni blejnë onlajn; cilës grupmoshë u përkasin blerësit; në cilin drejtim do të zhvillohet onlajn tregu në të ardhmen etj.

Në konferencë do të debatohet për atë se nëse kompanitë nga Maqedonia janë të përgatitura ta ndjekin trendin në korniza botërore ku zinxhirët më të mëdhenj të supermarketeve u mundësojnë konsumatorëve që gjërat kryesore për në shtëpi t'i blejnë onlajn.

"Ndryshimet në shprehitë tek konsumatorët e Maqedonisë për blerje në Internet do t'i kushtëzojnë kompanitë nga sektori i mallrave për konsum të gjerë dhe supermarketet të hapin internet dyqane. Internet tregu i Maqedonisë ende është i vogël, por me siguri gjatë 5 viteve të ardhshme do të ketë rritje të konsiderueshme financiare dhe sasiore, me ç'rast internet shitja do të jetë kanal i pazëvendësueshëm distributiv", thotë Sergej Zafirovski, drejtor i Insajder ID, agjenci për hulumtim të tregut.

Programi i konferencës është ndarë në tre tërësi, në kuadër të së cilave do të flitet për e-tregti (omnychannel, payment processors, analytics), performans marketing  (PPC, conversions, optimization) dhe përmbajtje (social media, influencer marketing, monetization)

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.11.2017, 09:20  | L.E. | 666 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën edhe si zëvendës-ministër
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
Çekia i dhuron policisë kufitare të Maqedonisë 45 automjete, prezent ishte edhe Nuhiu
"Velt": Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit
« Analizë » Hetimi ndërkombëtar për "Kumanovën", rikthen besimin mes popujve në Maqedoni
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.