« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Rusia përdor veton kundër draftit të Japonisë për armët kimike në Siri
Keshilli_i_Sigurimit-1-780x439-702x336.jpg

Këshilli i Sigurimit i OKB-së ka dështuar të miratojë një rezolutë të re mbi zgjerimin e Mekanizmit të Përbashkët Hetimor (JIM) të OKB-OPCW mbi sulmet e armëve kimike në Siri.

 

Rusia dhe Bolivia kanë votuar kundër draftit të ri të përpiluar nga Japonia, transmeton portali arbresh.info

 

Projekti parashikonte një shtyrje “teknike” të hetimit për 30 ditë, gjatë së cilës OKB do të përpunonte propozime se si mund të vazhdohej hetimi në mënyrë që të dilnin të kënaqura të gjitha anëtarët e Këshillit të Sigurimit.

 

Pas miratimin e rezolutave, hetimi pritet të përfundojë të premten, pasi Këshilli i Sigurimit i OKB nuk arriti të binte dakord mbi zgjatjen e tij në seancën e mëparshme.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.11.2017, 08:50  | Z.H. | 402 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Bastisje në shtëpinë e  Elizabeta Kançeska Milevska
800 milion franga të vjedhura së shpejti kthehen në Maqedoni, thotë Ibrahimovski
Ndodh edhe kjo: Përplasen në xhirime Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku (Video)
E enjtja e ardhshme ditë jopune
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.