« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Protestë masive kundër Robert Mugabe
fseafesfsef.jpg

Protestues të shumtë janë duke u mbledhur në Harare, kryeqytetin e Zimbabvesë, për të kërkuar shkarkimin e presidentit, Robert Mugabe, njofton Klan Kosova.

 

Protestuesit janë të mbështetur nga ushtria, të cilët qysh nga e mërkura kanë marrë kontrollin e shtetit.

 

Kundër Mugabes kanë dalur edhe veteranët e luftës, të cilët deri vitin e kaluar ishin besnikë ndaj presidentit që i solli pavarësinë Zimbabvesë.

 

Mugabe, tani 93 vjet, po mbahet në arrest shtëpiak, por ai të premten ka bërë një paraqitje publike, pasi mori pjesë në një organizim në kryeqytet.

 

Mugabe është në krye të Zimbabvesë qysh prej pavarësisë nga Britania e Madhe në vitin 1980

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.11.2017, 08:51  | Z.H. | 1,317 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.