« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Apple shtyn debutimin e HomePod në 2018-ën
app_42.jpg

Apple ka shtyrë planet e HomePod për 2018-ën nga Dhjetori i këtij viti që ishte planifikuar fillimisht.

Lajmin kompania e dha ditën e sotme ku tha:

“Po presim me padurim të ofrojmë eksperiencën e HomePod por kemi nevojë për më shumë kohë përpara se ta dërgojmë tek konsumatorët. Shitjet e para fillojnë në SHBA, Britani dhe Australi në fillim të 2018-ës.”

Apple prezantoi HomePod në Qershor. Altoparlanti i cili mund të sugjerojë muzikë dhe të ndryshojë temperaturën e ambientit, është rival i drejtpërdrejtë i Amazon Alexa dhe pajisjeve Echo.

Lëvizja është e para në një hapësirë të re për Apple pas plot dy vitesh si kompania teknologjike më me vlerë në planet e cila shikoi teksa shitjet e iPhone po binin dita ditës dhe vërejti nevojën për të zbuluar mënyra të reja të gjenerimit të të ardhurave.

Asistenti dixhital i Apple, Siri, do të integrohet në boksin 349 dollarësh. HomePod ka madhësinë se 18 cm dhe është i mbuluar nga një rrjetë pëlhure. /PCWorld Albanian

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.11.2017, 09:55  | L.E. | 295 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Bastisje në shtëpinë e  Elizabeta Kançeska Milevska
800 milion franga të vjedhura së shpejti kthehen në Maqedoni, thotë Ibrahimovski
Ndodh edhe kjo: Përplasen në xhirime Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku (Video)
E enjtja e ardhshme ditë jopune
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.