Prokurorë të ri, PSP pjesë e PTHP-së
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
« Analistët » Marrdhëniet ndërfqinjësore, hap i duhur drejtë BE-së
Ka disa ide për funksionimin e KSHZ-së pas dorëheqjeve të anëtarëve
Kryetari i Kumanovës Dimitrievski me dy shefa kabineti, njëri shqiptarë
Maksim-Dimitrievski_1.jpg

Kumanovë, 19 nëntor - Kryetari i komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski pritet të ketë dy shefa kabineti, meqë njëri do të jetë nga radhët e shqiptarëve.

Siç mësohet nga burime partiake pranë kësaj partie, emërimi do të ndodhë së shpejti dhe se për këtë detyrë do të jetë Valmir Shabani nga fshati Rramanli i Kumanovës.

Ai do të jetë në ekipin e ngushtë të Dimitrievskit dhe do të përgjigjet për çështjet dhe kërkesat e shqiptarëve.

Megjithatë për këtë detyrë Dimitrievski nuk ka konsultuar partitë e tjera shqiptare, pasi që ai vazhdon të pretendojë se në zgjedhjet e fundit ka marrë më shumë vota shqiptare se të gjitha partitë shqiptare.

Shabani siç bëhet e ditur është i diplomuar në shkenca politike në Universitetin e Shkupit.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.11.2017, 11:01  | T.E. | 7,330 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën edhe si zëvendës-ministër
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
Çekia i dhuron policisë kufitare të Maqedonisë 45 automjete, prezent ishte edhe Nuhiu
"Velt": Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit
« Analizë » Hetimi ndërkombëtar për "Kumanovën", rikthen besimin mes popujve në Maqedoni
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.