« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
« Flet kryeprokurorja speciale » Katica Janeva: Kemi hapur 100 procedura parahetimore, aty përfshihen dhe funksionarë aktual të qeverisë
kaica.jpg

Shkup, 19 nëntor - Kryeprokurorja speciale Katica Janeva në një intervistë për 'Studion e natës' ka deklaruar se Prokuroria speciale tashmë ka hapur procedura parahetimore edhe për funksionarët e qeverisë aktuale, transmeton Zhurnal.mk

"Për momentin kemi rreth 100 procedura parahetimore, disa prej tyre edhe do t'i mbyllim në rast se për ato nuk ka ndonjë dëshmi. Në rast se do të vijë koha procedurat parahetimore dhe hetimore do të kthehen në padi penale e akoma nuk është zgjidhur statusi i PSP, atëherë ne këto lëndë do të dorëzohen tek kolegët tanë në Prokurorinë publike", ka sqaruar mes tjerave Janeva.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.11.2017, 17:55  | T.E. | 5,454 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.