« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Presidenti i Zimbabwe në dialog me ushtrinë, pritet dorëheqja e tij
auto_zomb1511076926.jpg

Presidenti i Zimbabwe, Robert Mugabe, pritet që të takohet me udhëheqësit e ushtrisë pas rritjes së presionit për të që të jap dorëheqje.

 

Dialogu do të udhëhiqet nga një prift katolik.

 

Mugabe është duke u mbajtur në shtëpinë e tij që nga dita e mërkurë që kur ushtria ka marrë kontrollin e vendit.

 

Partia qeverisëse Zanu-PF gjithate do të mbaj një takim për të vendosur në qoftë se do të përjashtoj themeluesin dhe liderin historik të saj.

 

Ushtria ka ndërhyrë me këto veprime pasi Maguabe përjashtoi zëvendësin e tij Emmerson Mnangagwa, në mënyrë që të trasoj rrugën për bashkëshorten e tij Grace Maguabe që të zë vendin e tij.

 

Mugabe ka udhëhequr me Zimbabwe që kur është pavarësuar nga Britania në vitin 1980.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.11.2017, 08:54  | Z.H. | 497 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.