« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Samsung lanson tabletin e ri me Bixby Home
sms_83.jpg

Samsung ka lansuar tabletin e ri të quajtur Galaxy Tab A.

Pajisja e re vjen me procesor 1.4 GHz dhe ekran 8-inç me rezolucion prej 1280 x 800 pikselë, transmeton Koha.net. Po ashtu, vjen edhe me 2 GB RAM memorie dhe 16 GB memorie të brendshme.

Gjitashtu, Galazy Tab A vjen edhe me kamerën kryesore prej 8 megapikselë dhe atë të përparme prej 5 megapikselë. Është i trashë 8.9 mm dhe ka baterinë prej 5,000 mAh.

Sa i përket anës softuerike, Galaxy Tab A i ri vjen edhe me Bixby Home, asistenti virtual, si dhe me Bixby Reminder. Po ashtu, ka edhe Home Mode, që nënkutpon se informatat e tilla si kalendari, moti dhe koha janë të shfaqur gjatë kohës kur tableti është duke u karikuar.

Galaxy Tab A i ri, aktualisht është në dispozicion vetëm në shtëpinë e Samsungut, Koreja Jugore. Vjen me dy opsione për lidhje, WiFi dhe LTE, i pari që kushton rreth 240 dollarë dhe i fundit rreth 280 dollarë.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.11.2017, 09:33  | L.E. | 397 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.