« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Brabus prezanton “bishën e stolisur me ari” (Foto)
brabus_1.jpg

Brabus 850 Buscemi Edition është promovuar në panairin e veturave në Dubai, ndërsa si bazë për krijimin e kësaj “bishe” ka shërbyer modeli Mercedes-AMG G63.

Ky model i cili kushton 410,000 euro (pa taksa) është krijuar në bashkëpunim me dizajnerin nga Kalifornia, Jon Buscemi, transmeton Koha.net. Ai është marrë me dizajnimin e atleteve ekskluzive me disa elemente nga ari.

Brabus 850 Buscemi Edition karakterizohet me disa elemente nga ari dhe fibra të karbonit, trup më të gjerë, rrotat 23-inç, enterier prej lëkure më cilësore me ngjyrë të zezë si dhe me disa detaje po ashtu nga ari.

Sa i përket motorit, ky model vjen me motor 6.0-litër Bi-Turbo V8 me kapacitet prej 850, gjë që e mundëson që kjo “bishë” G-Class me peshë prej 2,550 kilogramë shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë ta arrijë për 4,0 sekonda ndërsa atë maksimale e ka të kufizuar në 260 km/h.

Blerësi i Brabus 850 Buscemi Edition, po ashtu, do të marrë edhe set me tre çanta për udhëtim të cilat i kanë krijuar Buscemi dhe Brabus.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.11.2017, 09:41  | L.E. | 1,778 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Bastisje në shtëpinë e  Elizabeta Kançeska Milevska
800 milion franga të vjedhura së shpejti kthehen në Maqedoni, thotë Ibrahimovski
Ndodh edhe kjo: Përplasen në xhirime Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku (Video)
E enjtja e ardhshme ditë jopune
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.