Prokurorë të ri, PSP pjesë e PTHP-së
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
« Analistët » Marrdhëniet ndërfqinjësore, hap i duhur drejtë BE-së
Ka disa ide për funksionimin e KSHZ-së pas dorëheqjeve të anëtarëve
Seat Leon i ri arrin në 2019-ën (Foto)
seat_6.jpg

Seat kohëve të fundit ka sjellë shumë risi, modelet SUV si Ateca dhe Arona, si dhe Ibiza e re, por pritet të dalin edhe disa SUV-a të rinj si dhe gjenerata e ardhshme e modelit Leon.

Sipas revistën së njohur britanike “Auto Express”, Leon i ri pritet të arrijë në gjysmën e parë të vitit 2019, transmeton Koha.net. Edhe Leon i ri do të vijë me platformën e Volkswagenit, MQB, por do të ketë boshtin e rrotave më të gjatë për dallim nga gjenerata aktuale.

Image

Në gamën e motorëve pritet të jetë në dispozicion motori benzinë 1.0 dhe 1.5-litër, dizel 1.6-litër TDI, si dhe 48V mild hibrid dhe modeli plug-in hibrid.

Sa i përket pamjes, Seat njofton se dizajni i Leonit të ri nuk do të sjellë revolucion.

Image

Përveç Leonit të ri, Seat është duke përgatitur edhe dy modele elektrike. Njëri, i cili do të jetë version serik, pritet të arrijë gjatë vitit 2019, ndërsa në vitin 2020 pritet të arrijë Hatchback kompakt me platformën MEB sikurse që Volkswagen I.D.

Gjithashtu, Seat ka plane edhe për brendin Cupra, ku ndër të tjera përfshihet edhe modeli sportiv Ateca Cupra, i cili pritet të arrijë në pranverën e ardhshme.

Image

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.11.2017, 10:12  | L.E. | 414 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën edhe si zëvendës-ministër
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
Çekia i dhuron policisë kufitare të Maqedonisë 45 automjete, prezent ishte edhe Nuhiu
"Velt": Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit
« Analizë » Hetimi ndërkombëtar për "Kumanovën", rikthen besimin mes popujve në Maqedoni
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.