Prokurorë të ri, PSP pjesë e PTHP-së
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
« Analistët » Marrdhëniet ndërfqinjësore, hap i duhur drejtë BE-së
Ka disa ide për funksionimin e KSHZ-së pas dorëheqjeve të anëtarëve
Kostoja e prodhimit të Apple iPhone ndër vite
apple_58.jpg

Me një kosto fillestare prej 999 dollarësh, iPhone X nuk është një iPhone i zakonshëm.

Në fakt është iPhone më i shtrenjtë që Apple ka prodhuar ndonjëherë dhe mbase një prej telefonëve më të shtrenjtë prodhuar për masat.

Pyetja është: A e justifikon iPhone X atë kosto? Ndërsa shumë njerëz  argumentojnë se një telefon nuk duhet të kushtojnë më shumë se 1,000 dollar, të tjetër justifikojnë çmimin e tij me teknologjinë e re të telefonit.

Sipas testimeve, telefonët inteligjentë të ditëve të sotme janë po aq të fuqishëm sa shumë kompjutera, dhe pse të mos kushtojnë sa edhe vetë kompjuterat tanë?

Prandaj sa paguajmë ne për iPhone X dhe sa i kushton Apple për ta prodhuar? Sipas IHS, materialet e iPhone X kushtojnë 370.2 dollar.

Ndërsa ky informacion mbulon vetëm koston e materialeve përbërëse, nuk dihet sa është kostoja e prodhimit të telefonit për Apple.

Një herë e një kohë Tim Cook thoshte se parashikimet janë shumë larg të vërtetës. /PCWorld Albanian

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.11.2017, 10:05  | L.E. | 656 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën edhe si zëvendës-ministër
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
Çekia i dhuron policisë kufitare të Maqedonisë 45 automjete, prezent ishte edhe Nuhiu
"Velt": Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit
« Analizë » Hetimi ndërkombëtar për "Kumanovën", rikthen besimin mes popujve në Maqedoni
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.