« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Gruevski: Do të kthehen të gjitha përmendoret të cilat do të rrënohen ose dislokohen
gruevski-07-DSC_3052-696x411.jpg

Shkup, 20 nëntor -Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, thotë se përmendoret, fasadat dhe objektet nga qendra e Shkupit të cilat do të shënohen për të ndërruar do të ri-vendosen atëherë kur kjo parti do të vijë në Qeveri, transmeton Zhurnal.

Në pjesën e tretë në intervistën e dhënë për portalin “Republika” i quan të “çmendur” votuesit e LSDM-së.

“ Duhet që ta dijnë se gjithçka që do ta rrënojnë, ndërrojnë, mbyllin ose ri-emërojnë, VMRO-DPMNE pas kthimit në Qeveri do ta kthenë gjendjen siç ka qenë.Vetëm se do ti shpenzojnë paratë e popullit që të bëjnë  poena politikë afatshkurtëra para votuesve të tyre të “çmendur” dhe të demonostrojnë fuqi. Dhe do të sjellin urrejtje të re, konflikt dhe ndarje.A mund të mendoni se ndonjë përmendore do të largohet dhe asnjëherë nuk do të kthehet? Në çfarë do të ngjasonte VMRO-DPMNE kur do të kthehet në Qeveri, që të mos e drejton këtë padrejtësi të bërë vetëm pse dikush ka dëshiruar që të shëron teket, ose për të kënaqur ndonjë shtet fqinjë” thekson Gruevski.

Sipas tij kthyerja e përmendorëve do të jetë amanet për VMRO-DPMNE.

“Këto përmendore, muze, aeroporte, të cilat do të rrënohen, ri-emërohen dhe do të marrin një histori lavdie. E dini që ekziston përmendore, kur dikush më pas e rrënon, ajo në vetvete është histori dhe rrëfim e cila përmendore dhe personazhit i jep dimenzione epike për të ardhmen.

Gjithashtu paralajmron që nëse përmendoret dislokohen në qytete të tjera, pas ardhjes së tyre në Qeveri, në Shkup mundet që të ndërtohen edhe nga një kopje e tyre.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.11.2017, 13:03  | I.XH | 6,715 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Bastisje në shtëpinë e  Elizabeta Kançeska Milevska
800 milion franga të vjedhura së shpejti kthehen në Maqedoni, thotë Ibrahimovski
Ndodh edhe kjo: Përplasen në xhirime Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku (Video)
E enjtja e ardhshme ditë jopune
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.