« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Pse gratë shtatzëna duhet të flenë në krah?
pregnant-woman-sleeping-on-side-.jpg

Gratë janë duke u këshilluar që të flenë në krah gjatë tre muajve të fundit të shtatzënisë, në mënyrë që të parandalojnë lindjen e fetusit të vdekur.

 

Një studim i realizuar me 1,000 gra ka treguar që rreziku dyfishohet në qoftë se gratë flenë të shtrira në shpinë gjatë tre muajve të fundit të shtatzënisë.

 

Në këtë studim janë analizuar 291 shtatzëni në të cilat fetusi kishte lindur i vdekur dhe 735 gra që lindën fëmijët e tyre të shëndoshë.

 

Sipas studiuesve pozicioni në të cilin flenë gratë është më rëndësishmi, përderisa nuk duhet të brengosen në qoftë se shtrihen sa janë zgjuar.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.11.2017, 15:18  | Z.H. | 631 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Bastisje në shtëpinë e  Elizabeta Kançeska Milevska
800 milion franga të vjedhura së shpejti kthehen në Maqedoni, thotë Ibrahimovski
Ndodh edhe kjo: Përplasen në xhirime Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku (Video)
E enjtja e ardhshme ditë jopune
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.