« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Google Assistant ua rregullon problemin me telefonin tuaj
google_86.jpg

Supozoni që keni ndonjë problem me telefonin tuaj, çfarë bëni? Ju mund të kërkoni në internet për të parë nëse ka të tjerë që kanë të njëjtin problem dhe që mund të kenë zgjidhje, ose mund ta çoni telefonin në dyqanin ku dikush mund t’ju ndihmojë, ose nëse doni ndonjë ndihmë në vend, Google Assistant ju hyn në punë.

Kohët e fundit ka zbuluar se asistent dixhital i Google mund të bëjë më shumë se t’ju tregojë për motin, lajmet e fundit ose përditësimet e trafikut. Siç mund ta shihni në screenshot më lart, duket se Google Asistent është gjithashtu i aftë të zgjidhë problemet e telefonit tuaj, të paktën deri në një farë mase.

Për shembull, Android Police njofton se mund të kërkojë Google Assistant për problemin e baterisë së telefonit të tyre dhe softueri pastaj do të jetë në gjendje të kryejë një kontroll të shëndetit të baterisë dhe gjithashtu të shikojë për çdo aplikacion që mund të jetë shkaku i problemit.

Nëse nuk arrin të gjesh diçka dhe i harxhon të gjitha opsionet, atëherë do të ofrojë të lidhësh përdoruesit me Google Support, me telefon ose përmes bisedës.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.11.2017, 15:06  | L.E. | 356 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.