« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Mjekët kërkojnë që paricentët të paguajnë 30 denarë plus për kontrollë
mjek_3.jpg

Shkup, 20 nëntor - Mjekët amë kërkojnë nga fondi për sigurim shëndetësorë që të vendosin participim prej 30denarë tek pacientët të cilët do e paguajnë si shpenzim për printimin e recetave dhe pagesave, transmeton Zhurnal.mk

"Kemi numër të madh të pacientëve dhe jemi të detyruar që të pranojmë numër të kufizuar, duke mos e ditur gjendjen emergjente apo jo, shpesh na ndodh që të ju caktojmë termin dhe të printojmë udhëzim dhe të mos vijnë e më pas prap vijnë dhe kërkojnë termin të ri, gjithë këto shpenzime që e kemi andaj kërkojmë të paguhen këto shpenzime", thekson Colakova Dervishova.

"Qeveria ka premtuar që deri në fund të mandatit do të rrisë shifrën deri në 90 denarë, ne menjëherë nuk kërkojmë që të bëhet 90 sepse e dim që është krizë por të paktën ajo të paguhet deri në 55 ose 65 denarë", sqaron Dervishova.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.11.2017, 19:41  | T.E. | 1,319 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.