« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Tragjedi e rëndë në Tetovë, vdes një vajzë e vogël
tetovoo_2.jpg

Tetovë, 21 nëntor-  Një vajzë e vogël nga fshati Dobroshte ka ndërruar jetë pas lëndimeve që mori në kokë, pasi që ishte hedhur nga vetura "Mahinda", përderisa babi i saj ka qenë duke mbledhur drunj, transmeton Zhurnal. 

Siç informon MPB, rastin në stacionin policor në Tearcë e ka paraqitur B.B. (46) nga fshati Dobroshtë. Incidenti ka ndodhur rreth orës 15:00. 

Përderisa babai i saj ka qenë duke mbledh drunj, për arsye ende të panjohura vetura ka filluar të lëvizë përderisa në veturë ka qenë vajza e tij. Kur ajo ka vërejtur se si është duke lëvizur vetura vajza është hedhur nga vetura dhe ka goditur në një gur, pas çka ka marrë lëndime të rënda në kokë. Ai ka marrë vajzën e tij në krah dhe është nisur në këmbë drejt fshatit, me qëllim që ta dërgojë në spital. Gjatë rrugës ka takuar A.A. dhe me veturën e tij janë nisur për në spital.

Por fatkeqësisht vajza e vogël nuk ka mundur ti mbijetoj plagëve dhe ka ndërruar jetë gjatë rrugës për në spital. 

Trupi i pajetë i vajzës me asistencë të policisë është dhënë për obduksion. 

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.11.2017, 13:55  | L.E. | 25,379 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.