« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Ndotja, Shilegov: Të enjten fillon aplikimi i masave
shilegov_5.jpg

Shkup, 21 nëntor - Këtë të enjte fillon zbatimi i masave të para afatshkurta të Qytetit të Shkupit kundër ndotjes së ajrit. Kreu i Shkupit Petre Shilegov paralajmëroi se fillimisht do të zbatohet masa e pastrimit të rrugëve në çdo komunë të kryeqytetit.

"Qyteti i Shkupit në bashkëpunim me Agjencinë për punësim dhe ministrinë e Punës Sociale angazhon qindra persona të papunë të cilët së bashku me ndërmarrjet kompetente do ta zbatojnë këtë aksion pastrimi. Kjo është njëra nga masat afatshkurta që po merret këtë dimër. Është evidente niveli i ndotjes së ajrit i cili vjen edhe si pasojë e pluhurit që është nëpër rrugë e që nuk është i pastruar me vite. Planifikojmë këtë pluhur ta mënjanojmë dhe secila komunë e Shkupit do të pastrohet gjatë periudhave kohore të nevojshme. Secila masë e cila do të miratohet do të ndahet me opinionin", deklaroi Petre Shilegov, kryetar i Qytetit të Shkupit.

Aksioni i pastrimit do të fillojë në komunën e Butelit, më pas në Shuto orizar, në Cair, Gazi Babë, Aerodrom, Kisella Vodë ,Qender, Karposh, Gjorce Petrov dhe më në fund do të pastrohet komuna e Sarajit.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.11.2017, 16:22  | Xh.I. | 658 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.