« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Numërohet një vendvotim në Prizren, ndryshon rezultati
haskue-730x440.jpg

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rinumëruar votat në një vendvotim të Komunës së Prizrenit, pasi siç thanë përfaqësuesit e KQZ-së, kishte patur gabime teknike në këtë vendvotim.

 

E pas rinumërimit të këtij vendvotimi në Prizren, i janë shtuar 55 vota më shumë kandidatit të Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka – i cili prin në garë ndaj Shaqir Totajt të PDK-së.

 

Përfaqësuesi i Vetëvendosjes në Komisionin Qendror Zgjedhor, Adnan Rrustemi, përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se kandidatit të VV-së i janë shtuar 55 vota pas rinumërimit.

“Prizrenit, i kthehen 55 vota për t’u bërë bashkë në fitore”, ka thënë Rrustemi.

Në Prizren dhe Prishtinë ende nuk dihet saktë se cili është fituesi i këtyre zgjedhjeve. Në Prizren gara po zhvillohet mes Haskukës dhe Totajt.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.11.2017, 18:40  | T.E. | 5,778 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Bastisje në shtëpinë e  Elizabeta Kançeska Milevska
800 milion franga të vjedhura së shpejti kthehen në Maqedoni, thotë Ibrahimovski
Ndodh edhe kjo: Përplasen në xhirime Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku (Video)
E enjtja e ardhshme ditë jopune
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.