« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Njëmbëdhjetë aksidente në rrethinën e Shkupit, 14 persona të lënduar
99570904_5.jpg

Shkup, 21 nëntor - Njëmbëdhjetë persona janë lënduar lehtë në shtatë nga gjithsej 11 aksidentet e regjistruara gjatë ditës së djeshme në rajonin e SPB Shkup. Në katër aksidente janë shkaktuar dëme materiale.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme informojnë se gjatë ditës së djeshme policia rrugore ka zbuluar dhe sanksionuar numër më të madh të kundërvajtjeve. Katërmbëdhjetë shoferë kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe sesa e lejuara, dy shoferë kanë kaluar në udhëkryq në dritë të kuqe dhe dy shoferë për parakalim jo të rregullt. Janë shkyçur nga komunikacioni dy shoferë, të cilët  e kanë drejtuar automjetin para se të përfitojnë të drejtën e drejtimit të automjetit motorik. Janë sanksionuar 48 automjete të parkuara në mënyrë jo të rregullt.

Me ndihmën e automjetit special të karrotrecit, janë larguar 60 automjete.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.11.2017, 09:46  | Xh.I. | 404 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.