Prokurorë të ri, PSP pjesë e PTHP-së
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
« Analistët » Marrdhëniet ndërfqinjësore, hap i duhur drejtë BE-së
Ka disa ide për funksionimin e KSHZ-së pas dorëheqjeve të anëtarëve
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
rrihet.jpg

 

Gjevgjeli, 22 nëntor- Dy persona janë arrestuar për vrasjen e 41 vjeçarit nga Gjevgjelia i cili mbrëmë është gjetur pa shenja jete, transmeton Zhurnal.

Policia njofotoi se K.I. (31) është arrestuar për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale "vrasje", ndërsa R.K.(43) akuzohet së ka ndihmuar në vrasjen. 

Trupi i pajetë i B.R. është gjetur mbrëmë rreth orës 19:00 në shtëpinë e të akzuarit të dytë R.K. 

Sipas inspektimeve të para të policisë, mbrëmë B.R. kishte shkuar si mysfari në shtëpine e R.K. Në shtëpi ka ardhur edhe K.I. i i cili nën ndikimin e alkoolit, ka filluar ta akuzojë B.R. se ia ka vjedhur telefonin celular. 

Fillimisht ka pasur konflikt verbal, më pas K.I. ka filluar ta godasë edhe fizikisht B.R. duke e goditur në kokë deri në vdekje. 

Që të dy të akuzuarit janë arrestuar, te K.I. është konstatuar se ka 4,56 promilje të alkoolit në gjak, ndërsa R.K. është konstatuar se ka 2,53 promilje të alkoolit në gjak. 

Kundër dy personave është ngritur padi penale dhe është caktuar masa paraburgimit 30 ditor, transmeton Zhurnal.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 11:49  | L.E. | 19,693 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën edhe si zëvendës-ministër
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
Çekia i dhuron policisë kufitare të Maqedonisë 45 automjete, prezent ishte edhe Nuhiu
"Velt": Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit
« Analizë » Hetimi ndërkombëtar për "Kumanovën", rikthen besimin mes popujve në Maqedoni
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.