« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Kjo i ndodh trupit tuaj kur ndaloni së konsumuari sheqer
SHEFI_1.jpg

Konsumimi i sheqerit të kristaltë thuhet në vazhdimësi se është i dëmshëm për organizmin. Situata ngatërrohet edhe më shumë kur konsumimi i tij është më i madh.

 

Studimet e fundit në Amerikë thonë se një qytetar atje konsumon 700 kalori brenda ditës. Kjo nënkupton se konsumohet një gotë me sheqer.

 

Ftesa që bëhet është që konsumimi i sheqerit të merret në forma të ndryshme, përmes ëmbëlsirave, biskotave dhe të tjera, të zvogëlohet skajshmërisht, përcjellë Klan Kosova.

 

Kjo do t’i sillte shumë të mira organizmit tuaj. Se cilat janë ato mësojeni në vijim:

 

1. Jeni shumë më të shëndetshëm.

2. Lëkura juaj do të jetë e pastër.

3. Mënjanoni diabetin.

4. Flini në momentin që shtriheni.

5. Ju shtohet mbamendja.

6. Do të humbisni peshë.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 12:15  | Z.H. | 1,123 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.