« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Tatlia në formë gjethe
tatliii.jpg

Përbërësit

200 gr gjalpë

1 gotë vaj

1 gotë lëng portokalli

1 Pluhur pjekje

1 vanilje

miell

PËR SHERBET

3 gota sheqer

2,5 gota ujë

2-3 pika lëng limoni

Hapat

1 Të gjithë përbërësit i përzieni në një enë, do ta përfitoni një brumë të butë.

2 Brumin e ndani në copa të vogla, e shtrini në tavolinë, ia vendosni pluhur fëstëkut dhe skajet ia mbyllni, ia japni formën e gjethës.

3 Para vendosjës në tepsi me ndihmë të thikës ia japni formën dhe tatliat i vendosni në tepsi për pjekje në temperaturë 180-190 gradë celsius.

4 Pas pjekjës ia derdhni sherbetin e ftohtë.

Ju bëftë mirë!

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 12:23  | L.E. | 1,872 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Bastisje në shtëpinë e  Elizabeta Kançeska Milevska
800 milion franga të vjedhura së shpejti kthehen në Maqedoni, thotë Ibrahimovski
Ndodh edhe kjo: Përplasen në xhirime Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku (Video)
E enjtja e ardhshme ditë jopune
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.