Prokurorë të ri, PSP pjesë e PTHP-së
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
« Analistët » Marrdhëniet ndërfqinjësore, hap i duhur drejtë BE-së
Ka disa ide për funksionimin e KSHZ-së pas dorëheqjeve të anëtarëve
Apeli vendosi: "Bombat" mund të shfrytëzohen kundër Mijallkov dhe Thaçit
B8314A907850D060A5F480C038E8ABCD.jpg

Shkup, 22 nëntor - Gjykata Apelit vendosi që bisedat e përgjuara të mund  të shfrytëzohen si dëshmi në procedurën penale për lëndën "Titanik 2" të PSP-së, përcjell Zhurnal.

Bëhet fjalë për dy inçizime, nga të cilat njëra ishte publikuar para dy viteve nga opozita e atëhershme, bisedë mes Sasho Mijallkov dhe Menduh Thaçi ku meren vesh për votim në KSHZ sa i përket ankesave pas zgjedhjeve lokale në vitin 2013.

Në "Titanik 2" të akuzuar janë Mijallkov, Thaçi, ish anëtarët e KSHZ-së, Bedredin Ibraimi, Aneta Stefanovska dhe Vllatko Sajkovski, anëtari aktual në KSHZ, Sasho Srcev, si dhe pesë gjykatës nga Gjykata Administrative./Zhurnal.mk

UPDATE: 22.11.2017 12:04:00

### 22.11.2017 10:57:00

Apelacioni duhet të vendosë nëse "bombat" mund të shfrytëzohen si dëshmi në rastin "Titanik 2"
apelacija_13.jpg

ZHURNAL.mk

 22.11.2017, 10:57  | 60 | 2,322 i lexuar

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën edhe si zëvendës-ministër
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
Çekia i dhuron policisë kufitare të Maqedonisë 45 automjete, prezent ishte edhe Nuhiu
"Velt": Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit
« Analizë » Hetimi ndërkombëtar për "Kumanovën", rikthen besimin mes popujve në Maqedoni
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.