Prokurorë të ri, PSP pjesë e PTHP-së
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
« Analistët » Marrdhëniet ndërfqinjësore, hap i duhur drejtë BE-së
Ka disa ide për funksionimin e KSHZ-së pas dorëheqjeve të anëtarëve
Vuçiq flet pas dënimit të Mlladiqit
auto_5124747_vucic-ttjpg1510877876.jpg

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, pas gjykimit të Ratko Mlladiqit nga Haga tha se nga sot të gjithë qytetarët e Serbisë duhet të shikojnë nga e ardhmja.

 

Ai vendimin e Gjykatës së Hagës me dënim me burg të përjetshëm ndaj Mlladiqit e quajti hipokrizi, ndaj edhe u është referuar ndërkombëtarëve që kjo hipokrizi do të ndalet ndaj Serbisë.

 

“Të mos ulim kokën, por të shkojmë në të ardhmen, të mendojmë se ku dhe si do të jetojmë ne dhe  fëmijët tanë, si do të ruajmë paqen dhe stabilitetin në rajon. Të mos jetojmë ë lotët e së kaluarës, por nga djersa krijojmë një të ardhme më të mirë të përbashkët”, tha Vuçiç.

 

Tutje, Vuçiq ka thënë se Serbia ka respektua viktimat e vendeve të tjera, por nuk është se të tjerët kanë treguar respekt ndaj tyre, andaj kërkoj që tani të shikohet vetëm nga e ardhmja.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 15:01  | Z.H. | 2,434 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën edhe si zëvendës-ministër
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
Çekia i dhuron policisë kufitare të Maqedonisë 45 automjete, prezent ishte edhe Nuhiu
"Velt": Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit
« Analizë » Hetimi ndërkombëtar për "Kumanovën", rikthen besimin mes popujve në Maqedoni
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.