« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Rusi: Moska po e përcjell nga afër situatën në Ukrainën lindore
auto_BC4D7F60-EABC-43A9-B497-1A9F6637FA3A_w1023_r1_s1511355165.jpg

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, tha se Moska po e përcjell nga afër situatën në rajonin e Ukrainës lindore, rajonin Luhansk, të kontrolluar nga forcat separatiste të mbështetura nga Rusia.

 

Duke folur para gazetarëve në Moskë, Peskov tha se “ka mirëkuptim” në Kremlin rreth asaj se kush mund të jetë prapa tensioneve në atë që separatistët e quajnë “Republike e popullit të Luhanskut”.

 

Më 21 nëntor, burra të maskuar dhe të armatosur zbarkuan në qendër të Luhanskut.

 

Duke cituar burime të panjohura, media në Rusi raportuan se lideri separatist, Igor Plotnitsky, kishte ikur për në Rusi, në mes të tensioneve në rajon.

 

Moska kontrollon pjesë të Ukrainës, në kufi me rajonin e Luhanskut.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 15:02  | Z.H. | 307 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.