« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Padi penale kundër ish drejtorit të Kadastrës, dëmtoi buxhetin për 3.3 milion denarë
uprava-finansiska-policija.jpg

Shkup, 22 nëntor - Drejtoria e Policisë Finansiare deri tek Prokuroria Publike Shkup ka ngritur padi penale kundër S.T, ish drejtor i Agjencisë për Kadastër të patundshmërive, E.D.A e punësuar në Agjenci si këshilltare shtetërore, G.G i punësuar në Agjenci si këshilltar shtetëror dhe S.M gjithashtu i punësuar në Agjenci, në bazë të dyshimeve për keqpërdorim të detyrës zyrtare nga Kodi Penal, njofton Zhurnal.

Në njoftimin e Policisë Finansiare thuhet se gjatë vitit 2016 dhe 2017 me qëllime për përfitime joligjore të paditurit kanë shfrytëzuar detyrën zyrtare dhe pa marrëveshje për angazhim për dhënien e shërbimeve konsultive me Agjencinë për katastër të RM-së, si persona fizik kanë lidhur marrëveshje për shërbime konsultive me entin gjeodetik të Republikës së Serbisë, Beograd dhe në bazë të shërbimeve konsultive të kryera në llogari të të paditurve kanë arritur të holla nga Banka Popullore e Serbisë prej gjithsej 3.344.828.00 denarë, shumë me të cilën e kanë dëmtuar Buxhetin e RM-së.

Për rrugëtimet në Serbi, të paditurit kanë hapur urdhër udhëtimi dhe kanë paraqitur harxhimet rrugore për benzin me shfrytëzimin e veturave zyrtare, kanë marë pagesa ditore nga sporteli devizor dhe të gjithë këtë e ka bërë në dëm të buxhetit të Agjencisë për kadastër të patundshmërive./Zuhrnal.mk

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 15:58  | Z.H. | 910 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Bastisje në shtëpinë e  Elizabeta Kançeska Milevska
800 milion franga të vjedhura së shpejti kthehen në Maqedoni, thotë Ibrahimovski
Ndodh edhe kjo: Përplasen në xhirime Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku (Video)
E enjtja e ardhshme ditë jopune
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.