« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Janeva: Gruevski është thirrë si dëshmitar për marrjen e provizionit për energji elektrike
133980248_3.jpg

Shkup, 22 nëntor - Ish kryeministri dhe lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski sot disa orë ishte në hapësirat e Prokurorisë Speciale Publike në Shkup, ku ishte thirrur në cilësi të dëshmitarit në procedurë të re parahetimore.

Pas marrjes në pyetje, prokurorja speciale Katica Janeva theksoi se bëhet fjalë për lëndë të porsahapur për hetim financiar për marrje të provizionit për energji elektrike, që është hapur pas ekspertizës së kryer në dy biseda telefonike, që në vazhdimësi po udhëhiqen nga një person.

Procedura parahetimore, në të cilën Gruevski është thirrur si dëshmitar, sipas Janevës, ka pasur ngjashmëri me hetimet financiare që tashmë po udhëhiqen para PSP-së. 

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 16:12  | I.XH | 1,073 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Bastisje në shtëpinë e  Elizabeta Kançeska Milevska
800 milion franga të vjedhura së shpejti kthehen në Maqedoni, thotë Ibrahimovski
Ndodh edhe kjo: Përplasen në xhirime Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku (Video)
E enjtja e ardhshme ditë jopune
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.