« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Etilda Gjonaj lajmëron shkarkime e përjashtime në hipotekat e vendit
auto_Etilda_Gjonaj1511356880.jpg

Tiranë, 22 nëntor - Furtunë në zyrat e ZRPP-ve. Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj në një konferencë për mediat është shprehur se, ka pezulluar nga detyra disa zyrtarë të ZRPP, të cilët akuzohen për shpërdorim detyre.

Ajo ka publikuar denoncimet e qytetarëve në ‘platformën bashkëqeverisëse’, duke mara masa të menjëhershme disiplinore për juristët, njëri prej të cilëve në Fier dhe dy në Tiranës.

Ministrja publikoi në një dalje për mediat denoncimet e dy grave, njëra në Fier dhe tjetra në Tiranë, të cilave nuk ju është ofruar shërbimi i duhur, ndonëse kanë aplikuar dhe shlyer të gjitha detyrimet pranë ZRPP-ve.

Për këtë arsye, ministrja tha se ka urdhëruar përjashtimin e menjëhershëm nga detyra të juristit në Fier dhe të dy specialistëve në Tiranë.

Ajo që të bën përshtypje është fakti se në vend që të nxjerrë një njoftim për media, ose një deklaratë nga ana e zëdhënëses, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj del vetë dhe deklaron se ka përjashtuar 3 punonjës.

Ndoshta për ti dhënë rëndësi lajmit, apo ndoshta edhe sepse kështu ka urdhër nga drejtori i Komunikimit në Kryeministri, por ministrat Edi Ramës janë duke u kthyer në zëdhënës të qeverisë e jo zyrtarë të punës që kanë marrë përsipër.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 16:32  | Xh.I. | 542 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.