« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Përleshjet në Jemen, 244 persona të vdekur që nga fillimi i nëntorit
jemen-2-804x380.jpg

Që nga fillimi i muajit nëntor e deri më tani në Jemen kanë humbur jetën 244 persona nga Husitë dhe simpatizantët e presidentit të përmbysur Ali Abdullah Salih, si rezultat i përleshjeve dhe sulmeve të koalicionit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas lajmit të ueb faqes “September Net” të ushtrisë së Jemenit, në operacionet e realizuara nga ushtria e Jemenit dhe në sulmet ajrore të forcave të koalicionit në qarkun Nehem të kryeqytetit Sana, që nga fillimi i muajit nëntor e deri më tani kanë humbur jetën 244 persona nga Husitë dhe simpatizantët e presidentit të përmbysur Ali Abdullah Salih, 28 prej tyre komandantë, dhe se 400 të tjerë janë plagosur.

Në lajm, ku bëhet e ditur se edhe 28 persona nga Husitë dhe simpatizantët e presidentit Salih janë marrë peng, u publikuan edhe emrat e 28 komandantëve të vrarë.

Jemeni është arenë e një krize të thellë politike dhe të sigurisë që nga fundi i vitit 2014 kur dhuna u përshkallëzua në luftë civile dhe kryengritësit e udhëhequr nga lëvizja shiite Husi dhe Kongresi, që udhëhiqet nga presidenti i përmbysur Ali Abdullah Saleh, pushtuan kryeqytetin Sana dhe më pas edhe rajone të tjera.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 18:12  | T.E. | 261 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.