« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Dy aeroplanë Boeing shiten online për 48 milionë dollarë
boeing-587x330.jpg

Dy aeroplanë Boeing 747 janë shitur në një dyqan kinez online “Taobao” për më shumë se 48 milionë dollarë.

Avionët ishin pronë e një kompanie që falimentoi dhe gjykata që u mor me këtë rast është përpjekur t’i shesë ata qe disa vjet.

Gjashtë ankande të tjera dështuan dhe u detyrua një shitje online, shkruan Albinfo.ch

Ofruesi më i lartë ishte “SF Airlines” që mposhti 25 kompani të tjera të interesuara.

“Taobao” është uebfaqe e ngjashme e shitjeve sikurse “eBay”.

Aeroplanët, ishin në Shangai dhe Shenzhen që nga viti 2013, prej kur kompania “Jade Cargo International” falimentoi në shtator të atij viti.

Është edhe një tjetër aeroplan i tillë që nuk është shitur, por për të ishte vetëm një person i regjistruar në ankand.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 23:27  | T.E. | 687 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.