« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Liban: Kryeministri Hariri rikthehet në Bejrut
auto_981D8EEC-77C3-4010-A8F2-1FA062D33A7A_w1597_n_r1_s1511330706.jpg

Kryeministri i Libanit, Saad Hariri, është rikthyer në Bejrut për herë të parë pas paraqitjes së dorëheqjes së tij në Arabinë Saudite.

 

Hariri kishte shkaktuar krizë politike kur ai kishte dhënë dorëheqje gjatë vizitës së tij në Riad.

 

Ai i ka hedhur poshtë spekulimet se Arabia Saudite e ka shtyrë atë të japë dorëheqje, në mes të krizës rajonale me Iranin.

 

Presidenti Libanez, Michael Aoun, pati refuzuar të pranojë dorëheqjen e tij derisa ai të të rikthehej për ta paraqitur fizikisht atë.

 

Të shtunën Zoti Hariri ishte takuar me presidentin francez, Emmanuel Macron, i cili kishte shërbye si ndërmjetësues në këto zhvillime.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 09:16  | Z.H. | 319 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.