Prokurorë të ri, PSP pjesë e PTHP-së
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
« Analistët » Marrdhëniet ndërfqinjësore, hap i duhur drejtë BE-së
Ka disa ide për funksionimin e KSHZ-së pas dorëheqjeve të anëtarëve
Meta zbulon raportet me Ramën dhe zbardh misterin pse e vuri President
Rama-Meta231.jpg

Tiranë, 22 nëntor - Ilir Meta, presidenti i vendit ndodhet prej dy ditësh në një vizitë zyrtare në Maqedoni.

Gjatë një interviste për “Alsat” ai është pyetur në lidhje me raportet mes tij dhe kryeministrin Edi Rama.

Meta u përgjigj se tashmë për të nuk ka parti duke shtuar se ai u zgjodh si president pasi nuk kishte kandidat më të mirë për opozitën.

Cili është raporti juaj me Edi Ramën?

"Raportet midis politikë me njëri-tjetrin kanë zero ndikim tek sjelljet tek sjelljet dhe veprimet e mia si President.

Nga 24 korriku unë kam vetëm një parti që është Kushtetuta e Shqipërisë dhe nuk më intereson asgjë që ka lidhje me të kaluarën time apo me raportet në të kaluarën me cilin do.

Një nga arsyet që u zgjodha si President ishte se nuk kishte kandidat më të mirë për të përfaqësuar opozitën"- u përgjigj Meta.

Rikujtojmë se mes Ramës dhe Metës ka pasur një periudhë të gjatë bashkëpunimi për shkak se kanë qeverisur bashkë në mandatin e kaluar.

Sot LSI e drejton Monika Kryemadhi, e cila është pozicionuar haptas dhe qartë në krah të opozitës duke i shpallur “luftë” ish-aleatit të tyre, PS-së. /albeu.com/

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.11.2017, 09:09  | Xh.I. | 791 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën edhe si zëvendës-ministër
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
Çekia i dhuron policisë kufitare të Maqedonisë 45 automjete, prezent ishte edhe Nuhiu
"Velt": Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit
« Analizë » Hetimi ndërkombëtar për "Kumanovën", rikthen besimin mes popujve në Maqedoni
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.