« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Simptomat e kancerit të gjirit
auto_GJIRI1511425283.jpg

Një gungë e pazakontë dijeni se është flamur i kuq kur bëhet fjalë për kancerin e gjirit.

 

Por përveç kësaj që pothuajse e dinë të gjithë, sëmundja vdekjeprurëse ka edhe disa shenja të tjera, përmes së cilave ju dërgohet sinjal se me ju nuk është diçka në rregull.

 

E duke i vërejtur ato sa më herët kjo sëmundje mund të mposhtet.

 

Çdo ndryshim në gjinjtë tuja ju tregon diçka – pra ndryshimet në lëkurë po ju thonë diçka. Nëse thithkat tuaja kanë ndryshuar ngjyrë, ndjeni dhimbje në to, atëherë edhe kjo është një shenjë.

 

Por këto shenja do domosdoshmërisht nënkuptojnë se jeni prekur nga kanceri. Ato mund të kenë lidhje edhe me ciklin tuaj menstrual.

 

Por për të hequr dyshimet tuaja – më e mira është të vizitohet doktori.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.11.2017, 11:18  | Z.H. | 1,552 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Bastisje në shtëpinë e  Elizabeta Kançeska Milevska
800 milion franga të vjedhura së shpejti kthehen në Maqedoni, thotë Ibrahimovski
Ndodh edhe kjo: Përplasen në xhirime Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku (Video)
E enjtja e ardhshme ditë jopune
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.