« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Andov: Nuk duhet të na hutoi marrëveshja me Bullgarinë!
06_35.jpg

Shkup, 23 nëntor - Në këto momente është shumë e rëndësishme që me Greqnë dhe Bullgarinë të arrijmë një rregullim më të qëndrueshëm të marrëdhënieve tona, kështu vlerësoi Stojan Andov, kryetar i parë i Parlamentit të Maqedonisë gjatë promovimit të librit të tij të fundit "Suksesi dhe komploti" ( ,,Успеси и заговори’’) në Shtëpinë e Kulturës në qytetin e Kavadarcit, raporton Zhurnal.

"Në këto momente është shumë e rëndësishme që me Greqnë dhe Bullgarinë të arrijmë një rregullim më të qëndrueshëm të marrëdhënieve tona, që të sigurohet siguri për gjeneratat e ardhëshme dhe të hapen rrugët për investime në vendin tonë, të ketë punësime, ndërsa të rinjët të mbesin në vendin e tyre", thotë Stojan Andov, kryeparlamentari i parë i MAqedonisë.

Sipas tij, nuk duhet të na huton marrëveshja me Bullgarinë, edhe pse ka deklarata provokative nga funksionar të lartë dhe studiues bullgarë.

"Ka edhe te ne ndjenja të tilla te disa njerëz, por mendoj se duhet të arrihet një marrëveshje e tillë dhe e njëjta të funksionojë. Kjo marrëveshje është në kohë të papërcaktuar, por mund të refuzohet në çdo kohë. Nuk është ajo diçka që nuk mund të ndalet, nëse shkon keq", theksoi Andov, transmeton Zhurnal.

 

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.11.2017, 19:46  | D.J. | 2,045 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.