« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Donçev: Firma e kumbarit të Gruevskit importon ilaçe të falsifikuara nga Turqia
12_13.jpg

Shkup, 23 nëntor - Policia turke që para dy viteve ka paralajmruar për kanele ilegale në Turqi që prodhojnë barna (ilaçe) për tregun e Maqedononisë. Këto barna, të prodhuara nga rrethe të dyshimta, ndërsa të paqetuara në paqetim të prodhuesit, arrijnë në Maqedoni nëpërmjet të ashtu quajturit import paralel. Edhe më tragjike është ajo se këto barna futen në Maqedoni pas asnjë llojë certifikate cilësie për shkak se dispozita ligjore për këtë çështje është hequr që në vitin 2013, shkruan Zhurnal.

Këto pretendime tronditëse për importin paralel të barnave i ka bërë publike drejtori i Fondit Shëndetësor, Dan Donçev, në një intervistë për Fokus. 

Ai pjesërisht zbulon se edhe kush më së shumti ka përfituar nga  vendosja e importit paralel:

"Tre firma të cilat kontrollojnë mbi 50 për qind të tregut të importit paralel janë në lidhje kumbare dhe familjare me ish-kryeministrit Nikolla Gruevski", informon Den Donçev.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.11.2017, 23:10  | D.J. | 3,259 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.