« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Krem karamel
krem.jpg

Përbërësit

PËR KARAMEL

gjysmë gote sheqer

PËR GLAZURË

1 litër qumësht

1 gotë miell

1 gotë sheqer

1 vanilje

1 lugë të gjellës gjalpë

Hapat

1 Në një tigan e derdhim sheqerin dhe në temperaturë mesatare e pjekim, nga një lugë e e derdhim nëpër tasa ose gota.

2 Qumështin, sheqerin dhe miellin e vendosim në një tenxhere në temperaturë të ultë për pjekje, pasi fillon të trashët e largojmë nga zjarri dhe ia shtojmë vaniljën dhe gjalpin.

3 E përziejmë glazurën pastaj e derdhim nëpër tasa që më herët kishim derdhur karamelën.

4 Tasat i vendosim në frigorifer për pritje rreth 3-4 orë, pas pritjës e vendosim në pjatë krem karamelin e përgatitur.

Ju bëftë mirë!

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 05.11.2017, 10:27  | L.E. | 1,914 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.