Maqedonia dhe Kosova rrugëtimin euro-atlantike e kanë të përbashkët, por jo në korsi ..
Bejli: Korrupsioni zvogëlon besimin e qytetarëve tek pushteti
Vulin: Zaev nuk e mbajti fjalën, Shkupi do të mbështesë anëtarësimin e Kosovës në UNE..
Maqedonia ndau gjashtë milionë denarë për të pësuarit në vërshimet në Shqipëri
Arsovski: Bisedimet në Bruksel tentim "për të matur pulsin"
arsovski.jpg

Shkup, 7 dhjetor - Ambasadori Ljupço Arsovski, i cili ishte përfaqësuesi i parë diplomatik i Maqedonisë në Greqi, në një intervistë për MIA thotë se nuk pret që të hënën Metju Nimic të del me propozim konkret për emrin e Maqedonisë, përcjellë Zhurnal.

"Mendoj se është shumë herët apo shumë sugjestive dhe ambicioze, se Nimic do të dalë me propozim konkret. Më tepër mendoj se do të ketë bisedime të caktuara në drejtim "të ndjehet pulsi". Klima në dy vendet në plan të brendshëm nuk cilësohet si hapësirë e përshtatshme për njoftimin e propozimeve të caktuara të cilat do të sulmoheshin nga "patriotët" që i kanë të dy vendet", konsideron ambasadori Arsovski.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 10:58  | Xh.I. | 288 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaev: Në mbrëmje vendoset për Ministrinë e Shëndetësisë
Shtetas të Maqedonisë të përfshirë në krim të rëndë 3.6 milard dollarë
Paraburgimi i Alimit, mbrojtja ankimon vendimin
« Analistët » Proçesi i shtet-ndërtimit të Maqedonisë lidhet me Shqipërinë dhe Kosovën
« Ekskluzive » Edhe Jakupi sot do të deponon dorëheqje nga KSHZ
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.