Maqedonia dhe Kosova rrugëtimin euro-atlantike e kanë të përbashkët, por jo në korsi ..
Bejli: Korrupsioni zvogëlon besimin e qytetarëve tek pushteti
Vulin: Zaev nuk e mbajti fjalën, Shkupi do të mbështesë anëtarësimin e Kosovës në UNE..
Maqedonia ndau gjashtë milionë denarë për të pësuarit në vërshimet në Shqipëri
Është shtyrë seanca për rastin “Total’ 
fsdfsfdsfsdfsdfsdfds.jpg

Shkup, 7 dhjetor - Pas kërkesës së avokatëve të Dragan Pavloviq Latas, seanca për rastin “ Total” është shtyrë, ata kanë kërkuar të xhirohet seanca, transmeton Zhurnal.

 

Gjykatësja Sofçe Gavrilova Efremova tha se në seancë, në të cilën mbahej gjykimi nuk ekzistojnë mundësi teknike për këto lloj xhirime,  dhe për këtë arsye  të dhënat bëhen në mënyrë kompjuterike.

Në fillim të seancës, me kërkesë të mbrojtjes së Llatasit, gjyqi nuk lejoi xhiruesit në seancë të realizojnë inserte edhe pse kishin lejen e duhur.

 

Në rastin “ Total” është i akuzuar gazetari dhe biznismeni Dragan Pavloviq- Latas me tre firmat e tij, “Total marketing” DOOEL, “Total Media Center” dhe “Medijamaks”, në të cilën paraqitet si drejtues dhe pronar.

 

Sipas prokurorisë, Latasi në periudhën 2008 dhe 2015 i ka ikur pagesës për tatim.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 12:02  | I.XH | 468 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaev: Në mbrëmje vendoset për Ministrinë e Shëndetësisë
Shtetas të Maqedonisë të përfshirë në krim të rëndë 3.6 milard dollarë
Paraburgimi i Alimit, mbrojtja ankimon vendimin
« Analistët » Proçesi i shtet-ndërtimit të Maqedonisë lidhet me Shqipërinë dhe Kosovën
« Ekskluzive » Edhe Jakupi sot do të deponon dorëheqje nga KSHZ
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.