Prokurorë të ri, PSP pjesë e PTHP-së
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
« Analistët » Marrdhëniet ndërfqinjësore, hap i duhur drejtë BE-së
Ka disa ide për funksionimin e KSHZ-së pas dorëheqjeve të anëtarëve
Reagon Milan pas lajmeve se do të përballet me sanksione nga UEFA
screenshot-1_1512639508-8760207.png.jpg

Milan ka reaguar në ueb-sajtin e vet zyrtar pas lajmit se UEFA e ka refuzuar propozimin e gjigantit italian për të ashtuquajturën “marrëveshje vullnetare”.

Milan ka thënë se është i gatshëm të arrijë marrëveshje me UEFA-n për ta zgjidhur këtë problem, transmeton Express.

“Kuq e Zinjtë” i dorëzuan planet në nëntor për të arritur marrëveshje për Financiar Fair Play, pasi UEFA bën përjashtime të veçanta për klubet me pronar të rinj.

Por, sipas Gazzeta dello Sport UEFA i ka refuzuar planet e Milanit dhe se mund ta gjobisë dhe të vërë sanksione ndaj saj. 

“Sinjale të rëndësishme nga mediat kanë arritur për marrëveshjen vullnetare, në pritje të prononcimi final dhe zyrtar të UEFA-s. Përveç deklarimi të respektit të vazhdueshëm me maksimal për institucionin evropian [UEFA], Milan gjithmonë e ka bërë të qartë se është i gatshëm të përballet edhe me anën tjetër të monedhës, arritjen e marrëveshjes për zgjidhjen e problemit”, thuhet në ueb-sajtin e Milanit.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 12:05  | Xh.I. | 190 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën edhe si zëvendës-ministër
Në Komunën e Vrapçishtit nuk ka vend për flamurin kombëtar ?!
Çekia i dhuron policisë kufitare të Maqedonisë 45 automjete, prezent ishte edhe Nuhiu
"Velt": Athina, Shkupi dhe Beogradi do të ndërtojnë kanal që do ta ndryshojë gjeografinë e Ballkanit
« Analizë » Hetimi ndërkombëtar për "Kumanovën", rikthen besimin mes popujve në Maqedoni
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.