Maqedonia dhe Kosova rrugëtimin euro-atlantike e kanë të përbashkët, por jo në korsi ..
Bejli: Korrupsioni zvogëlon besimin e qytetarëve tek pushteti
Vulin: Zaev nuk e mbajti fjalën, Shkupi do të mbështesë anëtarësimin e Kosovës në UNE..
Maqedonia ndau gjashtë milionë denarë për të pësuarit në vërshimet në Shqipëri
Ganiu nuk ndalet, vazhdon pastrimi i rrugëve dhe parqeve në Çair
24991381_1886160918379234_6983632390992212379_n.jpg

Shkup, 7 dhjetor - Qytetarët e komunës së Çairit si duket nuk janë zhgënjyer që në zgjedhjet e fundit lokale kanë votuar kandidatin më të mirë të mundshëm në Çair, Visar Ganiun, shkruan Zhurnal.

Në komunën e Çairit pothuajse çdo mëngjes shihen punëtorë në lokacione të ndryshme duke pastruar dhe zbukuruar komunën.

Sikurse ditëve tjera, edhe sot punëtorë nga Higjiena Komunale dolën në teren për të pastruar mbeturinat dhe gjethet e shumta të vjeshtës.

Sot si lokacion ishte përzgjedhur hapësira rreth tregut të Çairit si dhe disa parqe në Fushë Tophanë.

Pastrues gjithashtu vëreheshin edhe tek parqet rreth ndërtesave në rrugën "Vukovarska".

Për punën e pandalshme të Ganiut mund të vërtetoheni edhe në fotot në vijim, të cilat i ka postuar vet kryetari Ganiu në Facebook faqen e tij zyrtare:

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 12:58  | Z.H. | 1,485 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaev: Në mbrëmje vendoset për Ministrinë e Shëndetësisë
Shtetas të Maqedonisë të përfshirë në krim të rëndë 3.6 milard dollarë
Paraburgimi i Alimit, mbrojtja ankimon vendimin
« Analistët » Proçesi i shtet-ndërtimit të Maqedonisë lidhet me Shqipërinë dhe Kosovën
« Ekskluzive » Edhe Jakupi sot do të deponon dorëheqje nga KSHZ
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.