Maqedonia dhe Kosova rrugëtimin euro-atlantike e kanë të përbashkët, por jo në korsi ..
Bejli: Korrupsioni zvogëlon besimin e qytetarëve tek pushteti
Vulin: Zaev nuk e mbajti fjalën, Shkupi do të mbështesë anëtarësimin e Kosovës në UNE..
Maqedonia ndau gjashtë milionë denarë për të pësuarit në vërshimet në Shqipëri
KRSKRR përkujton rregullat të cilat shoferët shpesh i harrojnë
134007754.jpg

Shkup, 7 dhjetor - Distanca e sigurt, përdorimi i dritave sinjalizuese, lëvizja e automjetit mbrapa, parakalimi jo i rregullt i kolonës së automjeteve, parakalim para vendkalimit për këmbësorë, spërkatje e këmbësorëve dhe biçikletave dhe automjete me defekt teknik.

Kjo, tregon Këshilli Republikan i Komunikacionit Rrugor (KRKRR), janë pjesë e rregullave të komunikacionit të cilat shumë shpesh nuk respektohen nga ana e shoferëve dhe të cila janë jashtëzakonisht të rëndësishme për sigurinë në komunikacionin rrugor.

Këshilli republikan për siguri në komunikacionin rrugor apelon deri te shoferët maksimalisht t'i respektojnë rregullat e komunikacionit dhe të mos bien në interpretimin e tyre të lirë dhe "kundërvajtje të lejuar" sepse siguria në komunikacion kërkon disiplinë dhe përgjegjësi maksimale.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 13:01  | Xh.I. | 767 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaev: Në mbrëmje vendoset për Ministrinë e Shëndetësisë
Shtetas të Maqedonisë të përfshirë në krim të rëndë 3.6 milard dollarë
Paraburgimi i Alimit, mbrojtja ankimon vendimin
« Analistët » Proçesi i shtet-ndërtimit të Maqedonisë lidhet me Shqipërinë dhe Kosovën
« Ekskluzive » Edhe Jakupi sot do të deponon dorëheqje nga KSHZ
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.