« E tmerrshme » Huliganët maqedonas rrahin barbarisht Albanin, institucionet heshtin (Foto)
« Markoviç për Zhurnal » Nëse VMRO i fiton lokalet, do të kërkojnë edhe zgjedhje të parakohëshme
Vuçiq tregon arsyen se pse Beogradi ka tërhequr personelin diplomatik nga Shkupi
Ramabaja: Tërheqja e diplomatëve serb nga Shkupi, pranim publik i disfatës së `27 Pri..
Tahiri: Rama kampion, sërish kryeministër
tahiri-opinion-645x358.jpg

Saimir Tahiri mblodhi strukturat e degës lokale të Partisë Socialiste të Tiranës, ku përveç se kërkoi angazhim për zgjedhjet e 18 Qershorit, duket se dha edhe një mesazh për LSI-në, pasi ministra dhe zyrtarë të saj janë deklaruar ditët e fundit se duan Ilir Metën Kryeministër pas zgjedhjeve.

“Mbi të gjitha kemi një lider, Edi Rama, Kryeministri sot dhe për kë nuk e ka kuptuar ende, Kryeministër edhe pas 18 Qershorit, sepse Partia Socialiste jo vetëm do fitojë, por do fitojë në mënyrë spektakolare”, deklaroi ai.

Ai falenderoi të gjithë qytetarët për besimin që i dhanë gjatë mandatit si numri një i Ministrisë së Brendshme.

‘”Të punosh ja vlen më shumë se sa të flesh gjithë ditës. Sa më e madhe është  pengesa aq më e madhe është  fuqia për të punuar për Tiranën dhe Shqipërinë. Unë jam krenar për çfarë kemi arritur bashkë dhe që deri dje nuk mendohej. Ashtu si i detyrohem çdo qytetari në Tiranë dhe çdo cep të Shqipërisë me sinqeritet një ndjesë për çfarë nuk kam mundur të bëjë sepse mundësia ka qenë më e pakët se sa dëshira dhe vullneti im. Përulem me respekt dhe shumë mirënjohje për besimin dhe forcën që më dhatë’’

Tahiri shprehu besim se Fatmir Xhafa do ta kryejë detyrën e tij mësë miri.

“Dua t’i uroj suksese Fatmir Xhafës, kolegut tim për një kohë të gjatë në Komisionin e Ligjeve. Jam i sigurt Fatmiri do bëjë më të mirën në Ministrinë e Brendshme për të vazhduar gjithçka kemi nisur bashkë që ditën e parë të detyrës sonë”, vijoi ai.

E duke iu referuar protestës së opozitës, Tahiri u shpreh se në çadër ndodhen ata që mbajnë Shqipërine peng dhe mbrojnë gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar.

‘”Dje u mbushën 9 vjet nga përvjetori i Gërdecit, e ata që lanë 26 të vrarë, nuk kanë dhënë ende llogari, por janë mbledhur në çadër për të mbrojtur njëri-tjetrin, e të gjithë bashkë për të mbrojtur gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar. Historia i përbuzi, shqiptarët i injoruan, drejtësia i fali, por 18 qershori nuk do i fali. Ata që vranë e nuk u dënuan, ata që vodhën e shpëtuan, ata që sot rrinë në çadër e kujtuan se gjithë Shqipërinë do e fusin në çadër, do marrin faturën më shembullore, bashkë me drejtësinë e korruptuar që po mbajnë peng. Shqipëria nuk do kthehet pas. E shkuara nuk do mbaj peng të ardhmen’’, u shpreh Tahiri.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.03.2017, 09:40  | Z.H. | 581 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Gjuajtje me armë pranë burgut të Idrizovës, ja çfarë ndodhi
Vuçiq tregon arsyen se pse Beogradi ka tërhequr personelin diplomatik nga Shkupi
Ja cilat shkaqe mund të jenë për tërheqjen e diplomatëve serb nga Maqedonia!?
Ramabaja: Tërheqja e diplomatëve serb nga Shkupi, pranim publik i disfatës së `27 Prillit` nga ana e Beogradit
Bigi po martohet, ja detajet!
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.