Nesër fillon regjistrimi i nxënësve në shkollat e mesme
« Analistët » Fitorja e Edi Ramës "shpresë" edhe për shqiptarët e Maqedonisë
Shekerinska: Do të përpiqemi për debat, dhe të pranojnë se nuk jemi gjithmonë në të d..
Vrasjet dhe pasiguria, po e godasin biznesin në Komunën e Sarajit, Bekim Murati nuk n..
Bujqit akoma me xhepa të zbrazur
42A510B4A0D1C74CB76E3E1F4B89C7CD.jpg

Pagesa të subvencioneve ose padëgjueshmëri qytetare. Bujqit i kanë dhënë afat Ministrit të Financave Kiril Minovski që deri të premten ti firmos në favor të kërkesave të tyre.

“Jam i bindur që nga java e ardhëshme do të ndërmeren hapa të sigurt rreth asaj si dhe mënyrës se si do ti fitojmë subvencionet. Nëse prodhimtaria jonë bujqësore për çfar do detyrimi ndaj shtetit i bllokohet xhirollogaria bankare, atëherë edhe ne do të ndërmarim masat tona”, deklaroi Risto Velkov nga shoqata e sindikatës së fermerëve në Maqedoni.

Ministria e Financave po hesht, nuk kanë komentuar se kur do të filloj pagesa e subvencioneve dhe përse është duke u vonuar. Ankthi për pagesat e subvencioneve zgjat plot 3 muaj. Flimisht ishte e pezulluar për shkak të zgjedhjeve, pastaj kishte probleme me zgjedhjen e drejtorëve të ri të agjensionit pagesor, që tanimë të jetë deri te problemet teknike. Gjithsesi mjetet financiare ende nuk janë në adresë të fermerëve të Maqedoni. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.04.2017, 21:07  | T.E. | 714 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Vrasjet dhe pasiguria, po e godasin biznesin në Komunën e Sarajit, Bekim Murati nuk ndërmori asnjë aksion sensibilizuesë kundër përdorimit të armëve!
Letër publike nga Drejtori Agjencisë Zhurnal, drejtuar partive politike shqiptare, posaqërisht liderit të BDI-së, z.Ali Ahmetit
Plloshtani: Miratimi i ligjit për shqipen, Zaevin e bën më të besueshëm te shqiptarët dhe ndërkombëtarët
Me shkas: Bajrami i gjakosur
Getoari poston foto i zhveshur, ja komenti i Marinës (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.