Nesër fillon regjistrimi i nxënësve në shkollat e mesme
« Analistët » Fitorja e Edi Ramës "shpresë" edhe për shqiptarët e Maqedonisë
Shekerinska: Do të përpiqemi për debat, dhe të pranojnë se nuk jemi gjithmonë në të d..
Vrasjet dhe pasiguria, po e godasin biznesin në Komunën e Sarajit, Bekim Murati nuk n..
Gjermania dhe Kosova në ‘luftë’ për talentin e Bayern Munichut, por 17-vjeçari ka pasaportë shqiptare
Progon-Maloku-bayern-munich-780x439.jpg
Loading...

Quhet Progon Maloku, luan si qendër sulmues dhe sulmues krahu, është 17 vjeç dhe mban shiritin e kapitenit te Bayern Munich U-17.

Mediat në Gjermani e cilësojnë si një talent absolut, shqiptarin nga Kosova, i cili tashmë ka futur në ‘sherr’ dy kombëtare për të marrë shërbimet e tij.

Bëhet fjalë pikërisht për një konkurrencë mes përfaqësueses së Gjermanisë dhe Kosovës për të bindur Progon Malokun, transmeton newsport.

Gjithsesi, 17-vjeçari i talentuar i Bayern Munchen U-17 ka pasaportë shqiptare, ndërsa ende nuk e ka shprehur dëshirën e tij se me cilën përfaqëusese do të luajë në të ardhmen.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.04.2017, 15:10  | Xh.I. | 2,123 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

Loading...

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Vrasjet dhe pasiguria, po e godasin biznesin në Komunën e Sarajit, Bekim Murati nuk ndërmori asnjë aksion sensibilizuesë kundër përdorimit të armëve!
Plloshtani: Miratimi i ligjit për shqipen, Zaevin e bën më të besueshëm te shqiptarët dhe ndërkombëtarët
Letër publike nga Drejtori Agjencisë Zhurnal, drejtuar partive politike shqiptare, posaqërisht liderit të BDI-së, z.Ali Ahmetit
Me shkas: Bajrami i gjakosur
Getoari poston foto i zhveshur, ja komenti i Marinës (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.