Nesër fillon regjistrimi i nxënësve në shkollat e mesme
« Analistët » Fitorja e Edi Ramës "shpresë" edhe për shqiptarët e Maqedonisë
Shekerinska: Do të përpiqemi për debat, dhe të pranojnë se nuk jemi gjithmonë në të d..
Vrasjet dhe pasiguria, po e godasin biznesin në Komunën e Sarajit, Bekim Murati nuk n..
Shtyhet takimi trepalësh për Sirinë
mistura.jpg

Përfaqësuesi special i Kombeve të Bashkuara për Sirinë Staffan de Mistura, tha se është shtyrë takimi për Sirinë i cili duhej të mbahej në Gjenevë të Zvicrës më 24 prill mes SHBA-ve, Rusisë dhe OKB-së dhe se po të njëjtën ditë do të zhvillohet një takim me Rusinë, raporton AA.

Mistura në një konferencë për media të mbajtur në Zyrën e OKB-së në Gjenevë ka theksuar se takimi trepalësh që duhej të mbahej më 24 prill është shtyrë për shkak se nuk janë të përshtatshme data dhe kushtet.

“Në vend të kësaj do të ketë bisedime intensive me zv.ministrin e Jashtëm rus Gennady Gatilov. Do të diskutojmë proceset e Astanas dhe të Gjenevës”, tha përfaqësuesi i OKB-së.

Pas një pyetjeje për mospjesëmarrjen e SHBA-ve në takim Mistura është përgjigjur se “Për mospjesëmarrjen e SHBA-ve në takimin e ditës së hënë duhet ti pyesni ata”.

Ndër të tjera Mistura ka theksuar se për raundin e gjashtë të bisedimeve sipas zhvillimeve në terren nuk kanë ndryshuar objektivat për nisjen në një datë të përshatshme brenda muajit të ardhshëm

Bisedimet e raundit të pestë të bisedimeve në Gjenevë janë mbajtur më 22 mars-1 prill.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.04.2017, 20:06  | T.E. | 335 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Vrasjet dhe pasiguria, po e godasin biznesin në Komunën e Sarajit, Bekim Murati nuk ndërmori asnjë aksion sensibilizuesë kundër përdorimit të armëve!
Letër publike nga Drejtori Agjencisë Zhurnal, drejtuar partive politike shqiptare, posaqërisht liderit të BDI-së, z.Ali Ahmetit
Plloshtani: Miratimi i ligjit për shqipen, Zaevin e bën më të besueshëm te shqiptarët dhe ndërkombëtarët
Me shkas: Bajrami i gjakosur
Getoari poston foto i zhveshur, ja komenti i Marinës (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.